Eastern Waves: Warszawa-Oslo | Aktualności | O nas | Dystrybucja | Kontakt

pl/en

serie:
New Music in Eastern Europe Polish Radio Experimental Studio Populista Extras Polish Oldschool Kikazaru Pleasures -... --- .-..- -podobne płyty


Phonos ek Mechanes C+-

Wydano: XI 2012
Czas trwania: 54:07
CD | ecopack

1. C+- 16:03
2. Computerstück I 14:25
3. Pianolenie 15:39
4. Folxus 08:00

Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Paweł Hendrich - gitara elektryczna
Sławomir Kupczak - skrzypce elektryczne, komputer

wspólne wydanie z Niklas Records w serii Wrocław Klang


JW Player goes here

Trio Phonos ek Mechanes powstało w roku 2007 z inicjatywy wrocławskich kompozytorów i wykonawców muzyki elektroakustycznej: Cezarego Duchnowskiego, Pawła Hendricha i Sławomira Kupczaka. Nazwa zespołu pochodzi z języka greckiego, oznacza tyle co "dźwięk z maszyny" i odzwierciedla specyfikę metody twórczej grupy.


Członkowie zespołu grają przede wszystkim na typowych instrumentach, jak fortepian, gitara elektryczna, czy skrzypce elektryczne, często preparowanych i strojonych mikrotonowo. Wydobyte w ten sposób dźwięki nie trafiają jednak do uszu słuchaczy, lecz do komputerów, które w czasie rzeczywistym dokonują licznych przekształceń sygnału. Instrument staje się zatem kontrolerem, a komputer - instrumentem, "maszyną", z której wydobywa się dźwięk. W rezultacie słuchacz odbiera efekt dźwiękowy nie przypominający oryginalnych brzmień instrumentalnych.

Album należy do serii "Wrocław Klang", współwydawanej przez Bôłt Records i Niklas Records, a poświęconej nowej muzyce eksperymentalnej tworzonej w Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Album współfinansowany przez Miasto Wrocław

 © Bôłt Records 2013| www.facebook.com/boltnewmusic | statut Fundacji 4.99