Eastern Waves: Warszawa-Oslo | Aktualności | O nas | Dystrybucja | Kontakt

pl/en

serie:
New Music in Eastern Europe Polish Radio Experimental Studio Populista Extras Polish Oldschool Kikazaru Pleasures -... --- .-..- -podobne płyty


Joanna Halszka Sokołowska: Msza

Wydano: X 2014
Czas trwania: 34:30
CD | ecopack

1. I Am What I Am

2. A Rose Is A Rose

3. What’s In The Name I

4. Elohim

5. What’s In The Name

6. What’s In The Name II


JW Player goes here

Płyta zawiera studyjną wersję opery kameralnej stworoznej przez Halszkę Sokołowska w ramach cyklu Opera// REMIX w Komunie// Warszawa. Punktem wyjścia był poemat Johna Bartona Wolgamota pt. „In Sara Mencken, Christ and Beethoven there were men and women” oraz kompozycja Robert Ashley'a pt. „In Sara Mencken, Christ and Beethoven there were men and women”. Ale przede wszystkim idea gromadzenia się mas ludzkich – takich, w których wszyscy są równi i nikt nie odgrywa drugoplanowych ról.


Zorganizowanych w rozmaite grupy, z których każda jest wersją innej. Takich, w których różnice dotyczą wyłącznie imion i nazwisk. Jak na lotnisku, w świecie sztuki, na Facebooku, w dyskotece albo w Biblii. Co sprawia, że ci ludzie są razem? Jakiego rodzaju wspólnotę tworzą? Co takiego zachodzi między Sarą Powell Hardt i Claudem Henrim Saint-Simonem? Luigim Pirandello i Jane Austen? Wolgamot jest tutaj traktowany jako prorok Facebooka, dyskotek i innych masowych zgromadzeń ludzkich.€“ Środowisk, w których - jego zdaniem - Bóg zstępuje na ziemię. Jest tam już Gertruda Stein twierdząca, że wszystko można znaleźć w samych nazwach. I Ludwig van Beethoven kończący swój "najdoskonalszy utwór". Jest Rainer Maria Rilke piszący swoje „€œNotatki o melodii rzeczy". A także chór leżący na ziemi i sprowadzający Boga. Wszyscy oni znają doskonale metody współczesnej numerologii, statystyki naukowej oraz kabalistyczne interpretacje Drzewa Życia. I wszyscy mieszczą się w jednej kuli dyskotekowej.

 © Bôłt Records 2013| www.facebook.com/boltnewmusic | statut Fundacji 4.99